Sulaukę pilnametystės, mes jau esame įgiję daug įvairių žinių – matematika, geometrija, chemija, kitos mokyklinės disciplinos. O štai kaip suprasti, ar tinka žmogus ilgalaikiams santykiams – šito mes nežinome. Mokykloje mums nieko nepasakoja apie žmonių suderinamumą. Ir kalba eina ne apie horoskopus, o apie principinį partnerių sugebėjimą prisitaikyti vienas prie kito, prisiimti atsakomybę ir įnešti savo indėlį į santykius. Tai kaipgi suprasti, ar tinka jums šis vyras?
Kaip jis elgiasi su kitais žmonėmis? Pirmoji portreto detalė – pozityvus požiūris ir elgesys su aplinkiniais. Norime mes to, ar nenorime, tačiau kiekvienam mūsų gyvenime dalyvaujančiam žmogui mes kabiname etiketes. Ant vienų etikečių parašyta, kad žmogus mums patinka, ant kitų – kad mes jį pakenčiame, treti mums išvis nesimpatiški. Toks rūšiavimas visiškai normalus. Visi žmonės negali būti vien geri ar vien blogi. Tačiau apskritai teigiamų skaičius turėtų viršyti neigiamų. Jeigu jūsų partneris laiko priešais visus ir viską aplinkui, išskyrus kokius nors kelis individus, kurių draugijai kol kas priklausote ir jūs, neverta manyti, kad jums pasisekė, kad patekote į išrinktųjų klubą. Psichologiniai stebėjimai byloja, kad žmogaus negatyvus nusiteikimas anksčiau ar vėliau paims viršų ir į „blogiečius“ bus įrašyti tie, kurie prieš tai buvo „geriečiai“.
reklama
Ar galėsite rasti bendrą vardiklį? Antrasis suderinamumo elementas – pasirengimas ieškoti kompromiso. Atkreipkite dėmesį – būtent pasirengimas, o ne sugebėjimas. Jeigu esama noro surasti bendrą kalbą, sugebėjimas susiformuos savaime, bėgant laikui. O jeigu ne, tada bendravimas įgaus manipuliacijų pobūdį.
Priimti sprendimą, kuris patenkins abi puses, nes visada paprasta. Kartais interesų konfliktas būna toks aštrus, kad be rimtų derybų neišsiversite.
Kartais sugebėjimą tartis ir susitarti žmonės painioja su nuolaidumu. Iš pradžių toks partneris atrodo labai patogus, jis visada palaikys ir nieko nereikalaus sau. Tačiau tyli kiaulė patys žinote, ką knisa… Ateis diena, kai tyleniui įkyrės apsimetinėti, o štai tada sužinosite apie save labai daug įdomių dalykų…
Nejaugi gaunasi, kad atvirai ir atkakliai savo interesus ginantys žmonės yra geriausi ilgalaikiams santykiams? Deja, jie kol kas tokiems santykiams nepasiruošę. Jeigu žmogui terūpi tik jo paties Aš ir jis mano, kad visi kiti turi jam pataikauti, košės su tokiu neišvirsi. Dėl to idealus partneris yra tasai, kuris suvokia būtinybę tartis ir susitarti.
Pasirengimas pripažinti savo neteisumą. Kai vyksta barniai, pripažinti savo indėlį į skandalą moka anaiptol ne visi. Įsitikinimas „aš teisus“ daugeliui žmonių yra viena iš bazinių vertybių. Net stipriausiai mylintis partneris pradeda kvailai elgtis, kad įrodytų savo teisumą. O tiesa yra ta, kad kaltos abi pusės. Jeigu šeimoje vyras ir žmona nepasirengę prisiimti atsakomybės už nesutarimus, po pirmo skandalo seks antrasis ir taip toliau. Paprasčiausia yra išsibėgioti į skirtingus kampus ir laukti, kol nurims audra. Švelnesnio charakterio partneris netrukus nebeištvers ir atsiprašys. Tą atsiprašymą galima maloningai priimti ir šitokiu būdu pakutenti savo savimeilę. Tačiau ilgalaikėje perspektyvoje toks planas nesuveikia.
Dėl visų išvardintų priežasčių neskubėkite pulti stačia galva į santykius. Pradžiai paanalizuokite partnerį bent jau pagal šiuos tris kriterijus.
Друзья, сайт находится в состоянии глубокой переделки, поэтому приглашаю Вас вернуться через некоторое время.
Сроки неопределенны, но как только - так сразу.