Vasario 11 dieną Minske – perversmininkų chuntai bus įteiktas ultimatumas

Anonimusas
+ 1 - 0
Автор: Yurasumy
Источник: http://www.sarmatas.lt/02/vasario-11-diena-minske-ultimatuma...
7533-02-11 (2015 г.), читали 3824
0

Šiandien Minske vyks valstybių galvų susitikimas Ukrainos konflikto klausimu, siekiant sustabdyti tą kraujo praliejimą, kuris oficialiais duomenimis jau nusinešė virš 5 tūkstančių gyvybių, o Vokietijos spaudos duomenimis apie 50 tūkstančių.

Ir sprendžiant pagal viską tai bus paskutinė galimybė tą nutraukti, bent jau kuriam laikui.

Ką šiuo klausimu pasakė RF prezidentas Vladimiras Putinas:

Norėčiau jus informuoti apie tai, jog ką tik pabaigiau pokalbį su kolegomis iš Kijevo, Berlyno ir Paryžiaus, taip vadinamu „normandišku formatu“. Mes susitarėme dėl to, jog pasistengsime organizuoti susitikimą tokiu pat formatu tarp valstybių ir vyriausybių vadovų Minske. Orientuosimės į trečiadienį (šiandien) , jei iki to laiko pavyks suderinti eilę pozicijų, kurias mes pastaruoju metu intensyviai aptarinėjome.“ (šaltinis)

reklama

Čia būtų įdomu žinoti kas iš tiesų buvo derinama – kol kas žinomos šios detalės:

1. LDNR karių atitraukimas į administracinį pasienį. Tai vadinama demilitarizuota zona, bet esmė nesikeičia. LDNR kariai pagal šį dokumentą dislokuojami prie Rusijos pasienio.

2. Įvedami taikdariai, kurių teisinis ir priklausomumo statusas kol kas nėra aiškus. Tačiau aiškus kitas dalykas – įvykdžius šiuos pirmus 2 punktus likusi Donbaso dalis greitai tampa LDNR.

3. Donbaso statusas įrašomas Ukrainos Konstitucijoje. Formaliai tas vadinama decentralizacija. Šiuo atveju, de-fakto Ukraina tampa federacija, turinčia labai silpną centrinę valdžią, kas iš esmės labai greitai performatuos vietines valdžias. Ir greičiausiai ne dabartinės naudai.

Štai šito, prezidentui Piotrui Porošenko Ukrainos nacionalistai neatleis. O tai reiškia, jog šio dokumento pasirašymas automatiškai duoda signalą perversmui. Bet tas jau nieko nebeišgelbės. Ukrainos kariuomenės ginkluotosios pajėgos jau suyra į „patriotinę“ kuri kariaus ir „stumiančią“, kuri reikalaus taikos. O tai lygiai toks pat reiškia krachą valdančiajai grupuotei.

Susitikimas aukščiausiu lygiu Ukrainoje gali įvykti tik dėl dokumento pasirašymo. Bet panašu, kad dar ne visos pusės (Kijevas) tam pasiruošusios. Prezidentas Porošenko puikiai supranta, jog, kai tik jis tą pasirašys – jo dienos Kijeve bus suskaičiuotos, o Ukrainos laukia pilietinės priešpriešos periodas. Bet jau ne Donbase.

P.S.: Cugcvangas chuntai nutiko dar rugpjūtį. Tiesiog dabar jis tapo akivaizdus VISIEMS.

P.S.S.: Ne faktas, kad Porošenko pasirašys šį dokumentą. Bet, jei pasirašys... jam pačiam bus geriau iš Minsko negrįžti.

Sarmatai


100% Плюс 100% Plus
0% Минус 0% Minus
1   0
Pridėti naują straipsnį

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Komentarai: 0

Отправить!

ВСЕ СТАТЬИВ ЛИТВЕВ МИРЕУ СОСЕДЕЙРАЗНОЕ


Sputnik.lt группа в Фейсбуке
Laisva informacija - laisvas žmogus!

ТОП статей

Reklama

Paveiksliukai


VideoДрузья'

Концепция Общественной Безопасности

Švieskis


Нас читают