Šiandien pradedama rubrika PROBLEMOS, kurioje bus nagrinėjami įvairūs visuomenei svarbūs dalykai. Ne vienerius metus Lietuvoje žmonės spėlioja, ar neabejotinai žymiausiam Lietuvos (ir ne tik) muzikantui, aktoriui, fotografui ir daugybės kitų menų žinovui Andriui Mamontovui keiksmai yra būtini, ar tai savita saviraiškos priemonė? O gal tai unikali meditacijos forma?
Andrius Mamontovas. DJs Smetona feisbuko nuotr.
Kadaise Andrius Mamontovas buvo didelis vaišnavų (krišnaistų) gerbėjas. Ne kartą esu sutikęs jį Krišnos garbintojų valgyklėlėje, ne viename interviu jis išreiškė savo simpatijas vaišnavizmui, vegetarizmui, barė rūkančius, geriančius alkoholį žmones.
Vėliau A. Mamontovas tapo lietuvių tradicinės religijos (pagonybės) šalininku, tačiau gana neilgam.
reklama
Po kiek laiko A. Mamontovas tartum įstojo į laisvamanių ar ateistų gretas, ėmė pykti ant tikinčių Dievą žmones, atjunginėti juos iš savo feisbuko draugų, kritikuoti, net keikti.
Galiausiai keiksmai tartum tapo A. Mamontovo kasdienybe. Daug kas stebėjosi, kodėl dvasingumu trykštančią muziką nuo mokyklos laikų kūręs buvęs grupės su neteisinga raide pavadinime lyderis ėmė taip keiktis.
Atsakymo nežinome iki šiol. Tačiau visuomenei, įžengusiai į euro erą, neramu dėl būsimojo A. Mamontovo albumo: o jei jis bus gausus keiksmų, N-18, taip sakant? Ką anūkams pasakosime apie dvasingosios Laužo šviesos (tokia labai ilga daina) autorių?
Kadangi atsakymų nėra, belieka pateikti įrodymus, kurie feisbuke dygsta kaip grybai po liūties.
Remdamiesi popgrupės Ne Taip (http://www.discogs.com/Ne-Taip-Paskutin%C4%97-Romantik%C4%97/release/1527858) lyderio, visuomenės veikėjo, bulvarinio skaitalo klubas.lt vadovo, kolektyvo DJs Smetona nario Prelato Olšauskio (tikr. Julius Baliutavičius) publikacija, pateikiame štai ką:
reklama
Šuos A. Mamontovo pasisakymus galima papildyti bent dar vienu feisbuko įrašu.
Apie teroro aktą Prancūzijoje A. Mamontovas taip pat turi griežtą nuomonę.
Andrius Mamontovas Egidijau. Aš priimu reinkarnaciją kaip labai įmanomą dalyką, o karmą kaip vieną pagrindinių Visatos dėsnių, tačiau nepriimu tokio empatijos neturinčio požiūrio. Kodėl tada tavo religinės bendruomenės nariai užsiima labdara? Juk jeigu žmogus gyvena skurde, tai praeitame gyvenime turbūt prisidirbo. Dabar tegu kenčia, ar ne? Kas liečia konkretaus įvykio aplinkybes, tai nepamiršk, kad karikatūristai gyveno savo namuose, pagal savo taisykles. Į savo namus jie įsileido kitataučius, kuriems pas juos buvo daug geriau gyventi nei savo namuose. Bet jie atėjo ir gavę prieglobstį, pradėjo perstatinėti baldus ir nurodinėti, kaip gyventi. Būtent todėl jie susilaukė kritikos ir pašaipos. O tada jie įsižeidė ir pradėjo žūdyti. Jei į tavo šventyklą ateitų alkanas, tu jį pamaitintum, o tada leistum jam aiškinti tau, kad tavo tikėjimas netikras? Leistum jam įvedinėti savo tvarką?
Pries pasakodamas apie Visatos dėsnius, nepamiršk paprastos žmogiškos užuojautos.
A. Mamontovas be keiksmų, tačiau susierzinęs pasakoja apie savo atgimusios grupės iš keturių raidžių koncertus.
Andrius Mamontovas Visiems priekaištaujantiems: koncertai vyksta ne ten, kur pats sugalvoju atvažiuoti, o ten, kur yra aktyvi bendruomenė, apsiimanti organizuoti koncertą ir kelionę.
Kaip matome, problema kol kas neišspręsta. Tačiau, pažvelgus, kas darosi Lietuvoje ir pasaulyje, pagalvokime: argi tai tokia jau didelė problema?
Друзья, сайт находится в состоянии глубокой переделки, поэтому приглашаю Вас вернуться через некоторое время.
Сроки неопределенны, но как только - так сразу.