Facebook, Twitter… Ne, Kartoteka ir Telegrafas

Versijos.lt
+ 1 - 0
Автор: Versijos.lt
Источник: http://versijos.lt/facebook-twitter-ne-kartoteka-ir-telegraf...
7533-04-01 (2015 г.), читали 3386
0

Facebook-Twitter-Ne-Kartoteka-ir-Telegrafas-700x452.jpg

Jau seniai norėjosi atskleisti tokių plačiai paplitusių reiškinių kaip Facebook’as ir Twitter’is prasmę. Būtent reiškinių, o ne socialinių tinklų, nes jei tyrinėsime juos būtent kaip reiškinius, pasidarys aišku, kad jie nėra socialiniai tinklai.

Facebook’as, jeigu kažkas dar nesuprato, tai paprasčiausia kartoteka. Pagal savo funkcijas, tai, žinoma, socialinis tinklas, kur žmonės gali bendrauti, susisiekti vienas su kitu, draugauti ir panašiai. Tačiau pačiu geriausiu, stambiausiu ir prestižiškiausiu tinklu jis vadina save dėl to, kad jo kūrėjai (t.y. žmonės, kurie pavedė sukurti jį savo laiku Cukerbergui) tikisi gauti per tinklą visą asmeninę informaciją apie visus planetos gyventojus, kad galima būtų juos kontroliuoti. Viskas čia kaip paprastoje kartotekoje, kur kiekvienas asmuo turi asmeninę kortelę su visais jo duomenimis. Pasižiūrėkite, kad ir į Facebook’o dizainą – juk tai tipiškas kartotekos apiforminimas. Ir tą informaciją suteikiame mes patys, kai tik pradedame registruotis.

reklama

Ir jeigu su Facebook’u daugmaž viskas aišku, tai kas tada per daiktas yra Twitter’is? Kas per socialinis tinklas su tokiu keistu formatu, kai kiekvienas įrašas apribojamas 140 ženklų? Kodėl savo mintis būtina apriboti būtent tokiu ženklų skaičiumi – ar tai socialinis tinklas aforizmų kūrėjams?

Iš tikrųjų viskas yra pakankamai paprasta, visa Twitter’io sistema skirta ne apsikeitimui mintimis, o paprastiems skelbimams: kur esi, kas vyksta, ką veiki ir t.t. Twitter’is dirba telegrafo principu, ten irgi ribojamas ženklų skaičius (sveikinu su naujais metais taškas).

Tokiose sistemose svarbu ne minčių gilumas ir asmenybės platumas, o visų pirma pranešimo aiškumas ir pernelyg išplėtotos mintys tokiu atveju gali rimtai pakenkti. Dėl to, jeigu Facebook’as – tai ne tik kartoteka, bet dar ir socialinis tinklas, tai Twitter’io pavadinti socialiniu tinklus neįmanoma. Ten netgi nėra „įdrauginimo“ funkcijos, yra tiktai pranešimų sekimas. Kitaip sakant, sistemos tikslas – formuoti grupes žmonių, kurie seka paskui lyderius ir vykdo jų nurodymus.

Kokiu tikslu sukurtas Twitter’is? Atsakymas akivaizdus: masėms valdyti. Ką iš pat pradžių užgrobė 1917 metais bolševikai, pamenate? Paštą ir telegrafą. Kokiu tikslu? Kad galėtų valdyti šalį. Ir mūsų laikais Twitter’io pagalba jau suorganizuota ne viena revoliucija, tačiau žmonės kažkodėl kaip ir anksčiau tebelaiko Twitter’į socialiniu tinklu, sukurtu bendravimui.

Išvados tokios. Naudokite daiktus pagal jų paskirtį. Ir nesiregistruokite ten, kur iš jūsų norima padaryti pavyzdingą pilietį ir paklusnų naujosios pasaulio tvarkos kareivį.

www


100% Плюс 100% Plus
0% Минус 0% Minus
1   0
Pridėti naują straipsnį

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Komentarai: 0

Отправить!

ВСЕ СТАТЬИВ ЛИТВЕВ МИРЕУ СОСЕДЕЙРАЗНОЕ






Sputnik.lt группа в Фейсбуке
Laisva informacija - laisvas žmogus!

ТОП статей

Reklama

Paveiksliukai


Video



Друзья'

Концепция Общественной Безопасности

Švieskis


Нас читают