Šią savaitę duotame interviu Vokietijos finansų ministras, Wolfgang Schaeuble, teigė, kad neatmestina galimybė, jog Graikija netolimoje ateityje gali palikti eurozoną, ypatingai tuo atveju, jei Atėnų vyriausybė neprieis susitarimo su tarptautiniais kreditoriais – praneša pasaulinė Irano žinių tarnyba „PRESS TV“.
Tuo tarpu Europos komisijos prezidentas, Jean-Claude Juncker, išreiškė nepasitenkinimą Graikijos atžvilgiu: „Esu nepatenkintas pastarųjų savaičių įvykiais. Nemanau, kad padarėme pakankamą pažangą, bet mes stengsimės viską stumti link sėkmingo mus liečiančių klausimų išsprendimo“ – toks buvo jo komentaras prieš susitikimą su dabartiniu Graikijos premjeru Aleksis Cipras.
reklama
Dėmesio vertas ir Graikijos finansų ministro, Yanis Varoufakis, teiginys, kad Graikijos išėjimas iš eurozonos galėtų sukelti „kortų namelio“ subyrėjimą tačiau jis taip pat pridūrė, kad „Graikijos išėjimas iš eurozonos neįeina į mūsų planus paprasčiausiai todėl, kad mes manome, jog tai yra lyg kortų namelio statymas. Jei išimsi graikų kortelę, grius ir kitos“.
Tai rodo, kad pati Grakijos vyriausybė tikrai nesiekia nei „griauti Europos Sąjungą iš vidaus“, nei bent jau išeiti iš eurozonos – kas, be abejo, būtų tik sveikintina; verčiau ji koncentruojasi į savo iškeltus programinius lozungus, kurie teliečia tiktai taupymo politikos sustabdymą ir biudžetinius klausimus.
Tačiau jei A. Cipro vyriausybė kad ir šių savo tikslų sieks nuosekliai, yra tikrai įmanoma, kad, jei ES valdininkai jų reikalavimus vis dėlto atmes, kad Graikija galėtų palikti eurozoną – o tai, be abejo, tikrai galėtų sukelti ir vadinamojo „kortų namelio“ griuvimą, apie kurį buvo užsiminęs graikų finansų ministras.
Atskirose šalyse pasireiškia vis didesnis nepritarimas ES ir jos politikai, nepasitenkinimas esama padėtimi, kuris jaučiasi gana įvairių spektrų politinėse partijose, pavyzdžiui kad ir Prancūzijos Nacionalinio fronto partijoje, kurios pirmininkė. Marine Le Pen, iškėlė lozungą išvesti Prancūziją iš eurozonos, jei jai pavyktų laimėti 2017-aisiais vyksiančius Prancūzijos prezidento rinkimus.
Belieka tikėtis, kad šitokios tendencijos stiprės, o Graikija, jei tik esamai jos socialdemokratinei vyriausybei užteks principingumo, galbūt galėtų tapti pirmąja iš eurozonos pasitraukusia šalimi.
Друзья, сайт находится в состоянии глубокой переделки, поэтому приглашаю Вас вернуться через некоторое время.
Сроки неопределенны, но как только - так сразу.