JAV ir Ukrainos saugumo strategija

Anonimusas
+ 0 - 0
Автор: Romanas Rukomeda
Источник: http://www.sarmatas.lt/02/jav-ir-ukrainos-saugumo-strategija...
7533-02-19 (2015 г.), читали 3907
0

LDiena.lt: šis ukrainiečių oligarchatui priklausančio "žiniasklaidos organo" straipsnis - etaloninis ukropropagandos pavyzdys, kuriame atsiskleidžia, kokioje fantasmagorinėje virtualybėje plaukioja didžiaukrių analo-analitinė mintis.
---

Tuo metu, kai „normandiškoji ketveriukė“ ieškojo galimų kelių sustabdyti rusų agresijai prieš Ukrainą ir visą Europą, svarbiausias, iš esmės, globalus žaidėjas pristatė naują savo nacionalinio saugumo strategiją.

Jungtinės Valstijos atnaujino vieną iš svarbiausių strateginių dokumentų, kurio paskutinė versija pasirodė dar 2010-ųjų gegužę.

Naujas dokumentas pateikia atsakymą į klausimą, ką darys „pasaulio policininkas“ staigaus, globalaus saugumo pablogėjimo sąlygomis. Pagrindiniai pasaulio ramybės drumstėjai – Putino Rusija, nutarusi sužaisti į „pasaulio įtakos sferų perdalijimą“, ir nauja teroristinė organizacija ISIL, kuriai pilnai pagal jėgas vykdyti „regioninį chaosą“ su galimybe išeiti į globalų lygmenį.

JAV negalėjo nereaguoti į branduolinio karo šantažą iš Putino pusės ir naujos Al Qaeda versijos reinkarnaciją.

Nustatant pagrindines grėsmes JAV nacionaliniam saugumui minima rusų agresija prieš Ukrainą, smurtinis ekstremizmas ir teroristinė grėsmė, iššūkiai kibernetinio saugumo sferoje, klimato kaitos pasekmės, o taip pat infekcinių ligų plitimas (pavyzdžiui, neseniai vykusi Ebolos viruso epidemija)

reklama

Barako Obamos administracija pateikė savo atsakymų receptą į pagrindinius iššūkius saugumo sferoje. Jo esmė tame, kad reaguoti į konfliktą visu turimų priemonių spektru, o ne pirmiausia kariniu metodu. Panašią strategiją amerikiečių administracija dabar naudoja Ukrainos ir ISIL (šiuo atveju kalba eina apie karines priemones) atžvilgiu. Tai toli gražu nereiškia, jog karinių priemonių naudojimui nepasiruošta, o tiesiog jos jungiamos su ekonominiais, energetiniais ir kitais instrumentais.

Palaipsnis Putino Rusijos ekonominis smaugimas sankcijų pagalba, energetinė blokada su juntamu Europos pasitraukimu nuo rusų angliavandenilių priklausomybės – veikia pakankamai efektyviai bei rezultatyviai. Kitas reikalas, kad tokio proceso poveikio greitis ne visada tinka Ukrainai, apmokančiai kiekvieną rusiškosios agresijos dieną savo piliečių gyvybėmis.

Pačioje JAV nacionalinio saugumo strategijoje yra momentai, turintys tiesioginį santykį su pagalba Ukrainos gynybai nuo Kremliaus agresijos. Pavyzdžiui, Jungtinės Valstijos planuoja tiekti įrangą šalims-partnerėms kovoje su terorizmu. Be abejonės, tokie planai bus taikomi ir ukrainiečių jėgos struktūrų atžvilgiu jų kovoje prieš prokremlinius teroristus Ukrainos Rytuose. Be to, JAV taip pat planuoja kariškių iš šalių-partnerių, treniruotes.

Rusijos grėsmės rimtumas ir priešpriešinės priemonės prieš tai išreikšta ne tik konkrečiu jos paminėjimu nacionalinio saugumo strategijoje, bet ir paragrafo pabrėžimu „apie priešinius veiksmus prieš Rusiją“, kaip vieną iš prioritetų, į biudžetinį Barako Obamos administracijos siuntinį.

Sprendžiant pagal viską, pilnai aprūpinus energetinį JAV užnugarį, ir kapitalizavus šalies ekonomiką 2 kartus, anot paties prezidento Obamos, atėjo eilė ir radikaliam karinių technologijų atnaujinimui.

Rusiškoji agresija prieš Ukrainą suteikia tam unikalų šansą, kuris nebus praleistas. Rezultate ukrainiečių kariuomenė gaus pagreitintą perėjimą prie NATO standartų ir greitą technologinį atnaujinimą, o rusų kariuomenė gėdingą sunaikinimą ir totalų subyrėjimą vidutinėje laiko perspektyvoje.

Vašingtono nerimas dėl Rusijos naudojamos energetinės priemonės kaip ginklo, taip pat atrado savo vietą minėtoje strategijoje ir reiškia, jog Europa pagreitintu būdu gaus amerikiečių angliavandenilių importą, kuris vidutinėje laiko perspektyvoje pakeis rusiškuosius.

reklama

Tai ne tik galutinai sutraiškys Rusijos ekonomiką ir atims jai galimybę finansuoti karą ir ginkluotės varžybas. Tačiau tai taip pat reiškia pilną energetinį Jungtinių Valstijų palaikymą Ukrainai, kas bus išreikšta, pirmoje eilėje, padidintomis reversinių dujų apimtimis iki lygmens, būtino patenkinti gyventojų ir pramonės poreikiams.

Neatmestina, jog po rusiškosios agresijos sustabdymo ir atkūrus Ukrainos teritorinį vientisumą, amerikiečių energetinės kompanijos sugrįš prie kol kas sustabdytų projektų išgauti angliavandenilius giliavandeniame šelfe ir skalūnų dujų bei naftos gavybos Ukrainoje.

Visumoje, labai svarbu, kad naujojoje JAV nacionalinio saugumo strategijoje tiksliai užfiksuota teisė vienpuse tvarka panaudoti karinę jėgą, jei kyla grėsmė šalims-sąjungininkėms ar jų piliečiams. Tai realus signalas visiems NATO partneriams (ypač Baltijos šalims) gynybos, nuo potencialios Rusijos agresijos, kontekste. Taip pat, tai turi netiesioginį ryšį su Ukraina, kuri nuo 2014-ųjų gruodžio, iš esmės, yra JAV partnerė-šalis nebūdama NATO sudėtyje.

Tai reiškia tik viena. Putino Rusija gali suteikti dar daug nelaimių ir bėdų Ukrainai bei jos piliečiams, tačiau Rusija kaip šalis agresorė pasmerkta pralaimėjimui, o taip pat pilną savo nusikaltimų apmokėjimą. Ką bešauktų kremliniai propagandistai, sąskaitas teks apmokėti kaip dabartinei rusų vadovybei, taip ir visiems Rusijos piliečiams už dalyvavimą nusikaltimuose prieš Ukrainą, jos liaudį ir žmoniją.

Kalbant apie JAV, tai dabartinė tarptautinė saugumo krizė, kurią savo veiksmais išprovokavo Rusija, pasirodė labai vietoje, kad performatuoti globalų JAV lyderiavimą pagal 21-o amžiaus iššūkius ir ypatybes. Naują savo vystymosi prasmę įgavo ir NATO.

Be abejonės, jau artimiausioje ateityje pasaulis taps Maskvos agresijos prieš Ukrainą nutraukimo liudininku, atkuriant visą padarytą žalą mūsų šaliai, o taip pat jos (Ukrainos) virtimo Vakarų civilizacijos rytiniu forpostu. Rusija gi bus transformuota iš vidaus su atimta galimybe šantažuoti pasaulį bet kokio masinio naikinimo ginklo taikymu ateityje.

Taip bus saugiau ir jai pačiai, ir visai žmonijai.

"УНИАН", Ukraina

Sarmatas.lt redakcijos komentaras:
Straipsnio autorius savo norą išreiškė, kaip realiai vyksiantį/jau vykstantį procesą, kurio baigtis būtų labiausiai pageidautina/tikėtina pačiam autoriui. Šioje vietoje jo norai ribojasi su fantastikos sritimi ir jų nekomentuosime… Tačiau kalbant apie realius procesus – JAV tikrai priėmė tą minėtą dokumentą, kuriame yra numatytas ir prevencinis smūgis potencialiam priešininkui, nelaukiant kol jis ko nors dar imsis. Čia rimta šio straipsnio detalė.

Sarmatai


50% Плюс 50% Plus
50% Минус 50% Minus
0   0
Pridėti naują straipsnį

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Komentarai: 0

Отправить!

ВСЕ СТАТЬИВ ЛИТВЕВ МИРЕУ СОСЕДЕЙРАЗНОЕ






Sputnik.lt группа в Фейсбуке
Laisva informacija - laisvas žmogus!

ТОП статей

Reklama

Paveiksliukai


Video



Друзья'

Концепция Общественной Безопасности

Švieskis


Нас читают