Perskaičiau spaudoje neįtikėtinai entuziastingą Barneverneto veiklos apologetiką.
Išdėstytą visuomeninės organizacijos "Gelbėkit vaikus" generalinės direktorės Rasos Dičpetrienės pasirašytoje oficialioje "Pozicijoje Norvegijos vaiko teisių apsaugos įstatymų atžvilgiu" bei "Atvirame laiške Lietuvos žmonėms".
Rasa Dičpetrienė - globalaus vaiknamių tinklo filialo Lietuvoje vadovė. Būtent jos reikėtų klausti, kur daugiausiai moka už baltą mėsą?
Didžiai gerbiama ponia Rasa rašo:
"Bendradarbiaujame su nevyriausybinėmis Norvegijos organizacijomis ir jų veiklą traktuojame kaip pavyzdį savo veiklai. Žinome, kad problemų dėl vaikų Norvegijoje iškyla tik tada, kai nusižengiama šalies įstatymams, ginantiems bet kurį vaiką, gyvenantį Norvegijoje..."
http://gelbvaik.lt/…/visuomenines-organizacijos-gelbekit-v…/
Susidomėjęs pasižvalgiau po tos skambiai užvadintos organizacijos tinklalapį - kaip konkrečiai jie rūpinasi Lietuvos vaikais?
reklama
Valstybės įsileidusios šį anglosaksų organizuotą verslą.
Atkreipkite dėmesį - nei Airija, nei Prancūzija, nei Lenkija nesutiko, kad prie jų vaikų prieitų šitos organizacijos čiuptuvai
Patiko jų organizuojama konkreti veikla - dienos centrai socialiai remtiniems vaikams.
Panašūs į tai, kas sovietinės okupacijos metais mokyklose vadinosi "Prailgintos dienos grupė", kuriuose dalis vaikų likdavo po pamokų iki vakaro, su mokytojos priežiūra ruošdavo ten pamokas, pavalgydavo, bendraudavo ir pan. Geras formatas, bent iš dalies apsaugantis nuo šlaistymosi gatvėmis. Bet kur kas įspūdingesnė man pasirodė t.v. projektinė veikla.
Matyt, kasmet sėkmingai pagaminamos tonos ataskaitų, metodikų, dokumentų ir teisės aktų projektų, pravedama daugybė valandų grupinių užsiėmimų, posėdžių, mokymų ir priemonių, dalyvaujama gausybėje aukšto lygio darbo grupių Lietuvoje ir užsienyje. Darbas projektuose virte verda.
Viena iš tų projektinių, kaip supratau, vaikų gelbėjimo veiklų yra įvairūs mokymai. Mokymų temos gan specifinės, pavyzdžiui:
Krito į akis perspėjimas dėl "Gelbėkit vaikus" lektoriaus standartinio dviejų dienų mokymų įkainio. Kuris sudaro ~ 580 Eur (~ 2000 Lt), t.y. 1000 Lt (vienas tūkstantis litų) dienai.
Turbūt, čia viskas gerai. Juk mokymai skirti vaikams ir jais besirūpinantiems suaugusiems, o vaikų sąskaitą taupyti negalima. Bet aš bandau prisiminti, kiek pažįstu žmonių, kurių darbo diena būtų įvertinta panašiai? Kažkaip be odontologų ir dar kai kurių monopolizuotų ar itin aukštos kvalifikacijos intelektualinių paslaugų atstovų niekas į galvą neateina?
Nenoromis susimąsčiau: o gal dar ne vėlu persikvalifikuoti į kokį vaikų gelbėjimo specialistą? Juolab, sakoma, jog greit sulauksime norvegiško modelio diegimo Lietuvoje ir tuomet vaikų gelbėjimo pramonėje atsivers išvis milijonieriškos perspektyvos.
Įmeskit kas nors nuorodą - koks universitetas ar kolegija ruošia tuos vaikų gelbėtojus? Pavasaris artėja, reiks priduoti dokumentus į neakivaizdinį.
Друзья, сайт находится в состоянии глубокой переделки, поэтому приглашаю Вас вернуться через некоторое время.
Сроки неопределенны, но как только - так сразу.