Prancūzijos valdančioji klika: Ukraina turi tapti federacine ir dvikalbe valstybe

Anonimusas
+ 0 - 0
Автор: Žanas Mari Bokelis
Источник: http://www.sarmatas.lt/02/prancuzai-ukraina-turi-tapti-feder...
7533-02-03 (2015 г.), читали 3784
0

Vieningos Europos gynybinės bendrijos link
Vieningos Europos gynybinės bendrijos link

Tai vienintelis įmanomas konflikto, štai jau metai siaučiančio šalyje sprendimo būdas. 

Dabartinėmis pilietinio karo Ukrainoje sąlygomis, kai šalies vakarai nori į Europą, o rytai žiūri į Rusiją, stabilaus ukrainietiško konflikto sprendimo, remiantis vien juoda-balta vienpusiu požiūriu tiesiog negali būti. Juk, jei svarbiausias tikslas – priversti vieną stovyklą nusileisti kitos naudai – priešprieša tęsis ir toliau.

Šalies vakarai gali tikėtis palaikymo iš JAV ir ES, o rytai – Rusijos pagalbos. Tokiose sąlygose realizmas pabrėžia darbo Ženevos susitarimo dvasioje svarbą. Būtina vykdyti derybas dalyvaujant ir vakarinės ir Rytinės Ukrainos dalies atstovams. Be to, jei Europos Taryba yra viena iš nedaugelio organizacijų, kur posėdžiauja kartu Europa, Ukraina, Rusija ir JAV, kaip stebėtojai, jos tarpininkavimas galėtų būti nepakeičiamas suartinant požiūrius.

reklama

Turint omenyje visus kultūrinius, kalbinius, ekonominius ir geopolitinius skirtumus, vienintele stabilia ir ilgalaike išeitimi iš konflikto gali būti Ukrainos virtimas federaline ir dvikalbe valstybe, su didele decentralizacija ir neutralia karine pozicija. Prancūzijai būtina skubiai prisiimti savo atsakomybe iniciatyvą ir pasisakyti už derybų tarp Vakarų ir Rytų Ukrainos atstovų pradžią tarpininkaujant JAV, Rusijai ir Europai, siekiant taikaus šalies judėjimo šiuo keliu.

Be to, dabartinė Ukrainos krizė šiandien vystytųsi visiškai kitaip, jei Vladimiras Putinas turėtų reikalą su Europos prezidentu, išrinktu Europos piliečių ir, tokiu būdu turėtų didelį politinį legitimumą (!). Viskas būtų kitaip ir tuo atveju, jei šio prezidento dispozicijoje būtų sulaikantis instrumentas kaip vieninga europietiška kariuomenė sukurta pagal pavyzdį Europos gynybos bendrijos, apie kurią svajojo vieningos Europos tėvai-įkūrėjai.

Prancūzija turi prisiimti sau iniciatyvą ir pasiūlyti Europos Sąjungos partneriams dvi stambias reformas: įrašyti į europietiškąsias sutartis pataisas skirtas Europos prezidento institucijos formavimui, suliejant Europos Tarybos ir Europos komisijos vadovų pareigas, ir atgaivinti Europos gynybinės bendrijos projektą.

Slate.fr“, Prancūzija

Sarmatas.lt redakcijos komentaras:
pasirodo mums tiek tik ir tetrūksta iki pilnos laimės, kad išspręsti Ukrainos konfliktą. Tai yra išsirinkti Europos prezidentą ir sukurti Europos gynybinę bendriją arba kalbant tiesiai – kariuomenę. Žinoma ta kariuomenė bus tik “sulaikymui”, dėl to abejonės nekyla niekam, o tai, kad europiečiai kariai kaip NATO nariai dalyvauja beveik visuose karštuose pasaulio taškuose – tik atsitiktinumas. “Europos kariuomenė” ten nedalyvaus. Ir mes visi tuo šventai tikime.

Sarmatai


50% Плюс 50% Plus
50% Минус 50% Minus
0   0
Pridėti naują straipsnį

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Komentarai: 0

Отправить!

ВСЕ СТАТЬИВ ЛИТВЕВ МИРЕУ СОСЕДЕЙРАЗНОЕ


Sputnik.lt группа в Фейсбуке
Laisva informacija - laisvas žmogus!

ТОП статей

Reklama

Paveiksliukai


VideoДрузья'

Концепция Общественной Безопасности

Švieskis


Нас читают