Europos saulėlydis – pardavinėjamos bažnyčios

Versijos.lt
+ 1 - 0
Автор: Versijos.lt
Источник: http://versijos.lt/europos-saulelydis-pardavinejamos-baznyci...
7533-01-21 (2015 г.), читали 3381
0

Europos-saulėlydis-pardavinėjamos-bažnyčios-700x464.jpg

Bažnyčių uždarinėjimas Europoje įgauna vis didesnį mastą. Vien tik Vokietijoje nebenaudojamomis tapo apie 10 000 bažnyčių.

„Šimtai bažnyčių visoje Europoje užsidarė ar netrukus užsidarys dėl sumažėjusio tikinčiųjų skaičiaus ir tai tapo tiek vietinės, tiek centrinės valdžios problema. – rašo amerikiečių verslo leidinys "The Wall Street Journal". – Olandijoje vieną bažnyčia pavertė prekybos centru, kitą – gėlių parduotuve, trečia – knygynu, o dar vieną – sporto sale“.

Visos Europos mastu uždarytų bažnyčių skaičius kol kas nėra didelis, bet kalbant apie atskiras šalis, skaičiai daro įspūdį.

„Anglikonai kasmet uždaro apie 20 bažnyčių. Danijoje maždaug 200 bažnyčių laikomos apleistomis ar retai lankomomis. Per pastaruosius 10 metų katalikai Vokietijoje uždarė 515 parapijų“ – konstatuoja amerikiečių leidinys.

reklama

Liūdniausia tendencija – Olandijoje. Šalies katalikų dvasininkijos vadovų vertinimais, per artimiausius 10 metų nustos veikti du trečdaliai iš 1600 parapijų ir, greičiausiai, per keturis artimiausius metus Olandijoje bus uždaryta 700 protestantų bažnyčių.

Kol europiečiai mėgina sugalvoti, kaip geriausia būtų panaudosi senas bažnyčias, atsiranda netikėtų tokio panaudojimo variantų.

The Wall Street Journal rašo:

„Anglijos Bristolyje buvusią Šv. Pauliaus katedrą pavertė mokykla cirko „Circomedia“ aktoriams. Kaip teigia cirko vadovas, aukštos pastato lubos leidžia panaudoti tokias pakabinamas konstrukcijas kaip trapecijos. O Škotijos Edinburge liuteronų bažnyčią pavertė Frankenšteino stiliaus baru – interjeras apipavidalintas kolbomis su burbuliuojančiais skysčiais, lazerine technika ir monstro Frankenšteino figūra visu ūgiu, kuri vidurnaktį nusileidžia iš palubės“.

Nemažai Europos bažnyčių, ypač nedidelių, perdaromos į gyvenamas patalpas ir netgi atsirado verslo šaka – atrinkti senas bažnyčias galimiems pirkėjams.

Anglijos ir Škotijos bažnyčios deda į internetą turimų pastatų sąrašus su aprašymais, kaip tikrose nekilnojamo turto agentūrose. O britų tinklapis OurProperty veikia dar atviriau.

„Jūs manote, kad gyventi šiuolaikiniuose niekuo neišsiskiriančiuose namuose – reiškia kankintis tarsi pragare? – klausia tinklapio kūrėjai. – Ar jums neatrodo, kad gyvenimą perdirbtoje bažnyčioje galima palyginti su rojišku malonumu?“

O jeigu taip, tai „mes turime daugybę perdarytų bažnyčių variantų ir mūsų specialistai pasirengę padėti jums žengti į dar neištyrinėtą pasaulį“…

www


100% Плюс 100% Plus
0% Минус 0% Minus
1   0
Pridėti naują straipsnį

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Komentarai: 0

Отправить!

ВСЕ СТАТЬИВ ЛИТВЕВ МИРЕУ СОСЕДЕЙРАЗНОЕ


Sputnik.lt группа в Фейсбуке
Laisva informacija - laisvas žmogus!

ТОП статей

Reklama

Paveiksliukai


VideoДрузья'

Концепция Общественной Безопасности

Švieskis


Нас читают